Gizlilik, Kullanım ve İptal Koşulları
 

Gönlüferah Otelleri gizliliğinizi korumaya ve kişisel bilgilerinizin korunduğundan emin olmaya gizlilik politikası gereği özenlidir ve sorumludur.

Sitemizi ve/veya oluşturduğumuz ortak sitelerimizi kullanarak, kişisel bilgilerinizin Gizlilik Politikamız çerçevesinde kullanılmasına onay vermiş olursunuz.

Eğer kişisel bilgilerinizin bu şekilde kullanılmasını istemiyorsanız, lütfen sitemizi kullanmayınız.

Gizlilik Politikası, şunları kapsamaz:
Üçüncü parti web siteleri, platformları ve uygulamaları tarafından (“Üçüncü Parti Siteler”) toplanan kontrolümüz dışındaki bilgiler. Sitemizdeki bağlantılar ile erişilen Üçüncü Parti Siteler tarafından toplanan bilgiler veya Üçüncü Parti Siteler üzerinde sponsor veya katılımcı olduğumuz bannerlar, çekilişler ve diğer reklamlar. Üçüncü Parti Siteler, kendi gizlilik politikalarına ve şartlarına sahiptir. Üçüncü Parti Siteleri kullanmadan önce kurallarını okumanızı öneririz.

Kişisel bilgilerinizi;
Bilgileri doğrudan sizden almak, sitemizi ziyaret ettiğinizde otomatik olarak almak ve üçüncü parti kaynaklardan almak gibi farklı şekillerde toplayabiliriz. Bize doğrudan verebileceğiniz bilgiler; ödüllü çekilişlere veya yarışmalara katıldığınızda, bilgi talebinde bulunduğunuzda, uygulamalarımızı kullandığınızda, bizden bir ürün veya hizmet aldığınızda, bir anket doldurduğunuzda veya bir soru veya yorumda bulunduğunuzda verdiğiniz bilgiler sayesinde kişisel bilgilerinizi sizden doğrudan alabiliriz. Sizden doğrudan alabileceğimiz bilgiler şunları içebilir: Adınız, Adresiniz, E-posta adresiniz, Kullanıcı adınız, Telefon numaranız, Kredi kartı veya diğer ödeme bilgileriniz, Yaşınız, Doğum tarihiniz, Cinsiyetiniz, Kullanıcı tarafından oluşturulan içerikler; Sitelerimize gönderdiğiniz yazılar veya diğer içerikler.

Sitemizi kullandığınızda otomatik olarak alabileceğimiz bilgiler;
Sitemizi kullandığınızda sizin hakkınızda otomatik olarak bilgi almak için cookie leri ve diğer araçları (web analiz araçları ve piksel etiketleri) kullanabiliriz. Otomatik olarak alabileceğimiz bilgiler şunları içerir: Kullandığınız tarayıcı türü hakkında bilgiler, Görüntülediğiniz web sayfalarının ayrıntıları, IP adresiniz, Tıkladığınız bağlantılar,kullanıcı adınız, profil resminiz, cinsiyetiniz, ağlarınız ve Üçüncü Parti Siteleri kullanırken paylaşmayı tercih etiğiniz diğer tüm bilgiler (Facebook’taki “Beğen” işlevi veya Google+’taki +1 işlevi kullanımı gibi).

Diğer kaynaklardan alabileceğimiz bilgiler;
Açık veritabanları, veri toplayıcıları ve bilgilerinizi paylaşma izni verdiğiniz üçüncü partilerden alınan bilgiler gibi mevcut ticari kaynaklar aracılığıyla kişisel bilgilerinizi alabiliriz. Bu kaynaklardan alabileceğimiz kişisel bilgiler aşağıdakileri içerir: Adınız, Adresiniz,Yaşınız, Alışveriş alışkanlıklarınız, Hobileriniz ve ilgi alanlarınız gibi, yaşam tarzınıza dair tercihleriniz, Kullanıcı tarafından oluşturulan içerikler, bloglar ve yazılar gibi herkese açık olan bilgiler.

Kişisel bilgilerinizi şu amaçlarla kullanabiliriz;
Sitelerimizi, hizmetlerimizin kullanımını değerlendirmek, reklamlarımızın, yarışmalarımızın ve tanıtımlarımızın etkinliğini analiz etmek, web sitesini ziyaret etme zamanlarınız, daha önce ziyaret edip etmediğiniz ve hangi site aracılığıyla ziyaret ettiğiniz gibi web sitesi faaliyetlerine dair istatistikleri değerlendirmenin (isimsiz ve toplu şekilde) yanında, web sitesi deneyimlerinizi kişiselleştirmek. Sitemizin kullanımını kolaylaştırmak ve hizmetlerimizi ilgi ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda daha iyi bir şekilde özelleştirmek.

Gelecekte sitemiz üzerinde gerçekleştireceğiniz faaliyet ve deneyimleri hızlandırmak; örneğin, bir uygulama kişisel bilgilerinizi önceden verdiğinizi hatırlayacak ve aynı bilgileri ikinci kez talep etmeyecektir. IP adresiniz veya kullandığınız internet tarayıcısı türü ve işletim sistemi gibi, sitemizi görüntülerken kullandığınız cihaz hakkında bilgi toplamak ve bu verileri kişisel bilgilerinizle ilişkilendirerek sitemizin size en iyi deneyimi sunduğundan emin olmak.Sadece onay verdiğiniz alanlarda olmak üzere, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetlerden sizi haberdar etmek. İlginizi çekebileceğinizi düşündüğümüz ürünler veya hizmetler önermek (üçüncü partiler dahil). Size yarışmalara veya tanıtımlara katılım fırsatı sunmak. Bizden talep ettiğiniz ürün ve hizmetleri sağlamak. Katıldığınız yarışmalar ve tanıtımları yürütmek. Bizden talep ettiğiniz bilgileri, ürünleri veya örnekleri size göndermek. Soru veya yorumlarınıza cevap vermek. Doğrudan pazarlama iletişimlerini, sadece buna açıkça izin verdiğiniz takdirde veya bu iletişimlerin önceden talep etmiş olduğunuz bir ürün veya hizmetle ilişkili olduğu hallerde size göndereceğiz. Herhangi bir anda, doğrudan pazarlama iletişimlerini almaktan vazgeçebilirsiniz. Size gönderdiğimiz tüm doğrudan pazarlama iletişimleri, vazgeçme yöntemlerini ve işlem hakkındaki bilgileri içerecektir.

Kişisel bilgilerinizi kimlerle paylaşıyoruz?
Genel bir kural olarak, kişisel bilgilerinizi bizim dışımızda hiç kimseyle paylaşmıyoruz. Ancak kişisel bilgilerinizi paylaşabileceğimiz bazı güvenilir üçüncü partiler de mevcuttur. Kişisel bilgilerinizi aşağıdakilerle paylaşabiliriz: Reklam kampanyalarımızın ve tanıtımlarımızın etkinliğini analiz etmek amacıyla, reklam ajanslarımız ile sipariş verdiğiniz bir ürünü getiren kargo şirketi veya posta hizmetleri gibi; bir ürün veya hizmeti size ulaştırmamız için gerekli olan üçüncü partilerle. Bilgileri açıklamamız için kanuni yollara başvuran kanun uygulayıcı makamlar veya resmi makamlar ile Sadece onay verdiğiniz alanlarda olmak üzere, ürün ve hizmetlerinden sizi haberdar etmek isteyen üçüncü partiler ile bize veri işleme gibi hizmetler veren üçüncü parti tedarikçilerle. Google veya Unica gibi web analiz araçları tedarikçileriyle. Eğer bilgilerinizi bir üçüncü parti ile paylaşırsak, bilgilerinizin sadece bu Gizlilik Politikası ve yürürlükteki veri koruma kanun ve yönetmelikleri ile uyumlu bir şekilde kullanıldığından emin olacağız.

Kişisel bilgilerinizi nerede saklıyor ve kullanıyoruz?
Gönlüferah Otelleri sitelerinin ana sunucuları, İstanbul/Türkiye’de yer almaktadır. Bu bölgede yürürlükteki veri koruma kanun ve yönetmelikleri ile uyumlu şekilde aktarılacak ve işlenecektir. Kişisel bilgilerinizi başka bir bölgeye aktarmak durumunda kalabiliriz ve bu Gizlilik Politikası’na onay vererek bize bu izni sağlamış olursunuz. (Böyle bir aktarım söz konusu olduğunda, her zaman yürürlükteki veri koruma kanun ve yönetmelikleri ile uyumlu bir şekilde gerçekleştirilecektir) Birçok ülkede, kişisel bilgilerin korunmasına dair yasaların sizin ülkenizdekilerle eşdeğer olmayabileceğinin bilincinde olmalısınız. Ancak kişisel bilgilerinizi işleyen herkesin, kişisel bilgilerinizi korumak için ölçümler geliştirmesi gerekeceğinin ve bu bilgileri sadece bizim talimatları doğrultusunda işleyebileceğinin garantisini veriyoruz. Kişisel bilgilerinizi güvende tutmak ve kişisel verilerinize sahip olan veya bunları bizim adımıza işleyen tüm üçüncü partilerin de aynı şeyi yapmasını garantilemek için gereken tüm önlemleri alıyoruz. Kişisel bilgilerinize erişim; yetkili olmayan erişimler, düzenlemeler ve hatalı kullanımları önlemek amacıyla kısıtlanmıştır ve sadece çalışanlarımız ve temsilcilerimiz arasında gizli bilgi niteliğiyle erişime açıktır. Kişisel bilgilerinizi nasıl yönettiğimiz hakkında herhangi bir soru, yorum veya endişenizi bildirmek isterseniz, admin@gonluferah.com adresi aracılığı ile bizimle irtabata geçebilirsiniz.


Güvenlik
www.gonluferah.com sitesi Güvenlik Sertifikası'na sahip olup sitemizden yapacağınız ödeme işlemleri için girdiğiniz içerik ve kredi kartı bilgileri, çok güçlü SSL (Secured Sockets Layer) Teknolojisi ile güven altındadır. Bilgileriniz browserların kendi sağladıkları güvenlik standartları çerçevesinde güvenliktedir. SSL tüm özel bilgilerinizi internette şifrelendirir. Bu sayede internet ortamında ödeme işlemi, telefonla ya da bir ofiste ödeme yapmak kadar güvenlidir. Kredi kartınızda yapmadığınız bir harcama görürseniz ve bunun internet üzerinden www.gonluferah.com sitesini kullanarak yaptığınız bir harcamadan kaynaklandığına eminseniz, derhal bize email yada 0(224) 232 18 90 nolu telefon yolu ile bildiriniz. Konu ile ilgili yetkililerimiz, sizden gerekli detayları bildiren formu aldıktan sonra, sitemiz üzerinden harcamanızın kaynağını bulacaklardır. Ayrıca kredi kartınızın bağlı bulunduğu bankayı arayıp harcamaya itiraz ettiğinizi belirtmeyi de unutmayınız. Gönlüferah Otelleri gerçekleşme olasılığı düşük de olsa, böylesi bir durumda ilgili banka ile birlikte çalışarak sorunu en kısa zamanda düzeltmek için elinden geleni yapacak ve sizin yanınızda olacaktır.

Ödeme
Konaklama ve diğer hizmetlerimiz ile ilgili ödemelerinizi www.gonluferah.com sitesi üzerinden kredi kartınız ile yapabilirsiniz. Kredi Kartı ile ödemelerinizde, kredi kartı numaranızı, ve kartın arkasındaki numaranın son 3 rakamını girmeniz istenecektir. Aynı forma kartınızın üzerindeki ad ve soyadını, kartta yazılı olduğu şekilde giriniz. Vermiş olduğunuz kredi kartı numarası SSL (Security Socket Layer) üzerinde çalışan ve alanında tüm dünyanın kabul ettiği bir sistem ile güvenlik altındadır.

Önemli Not: VISA ve MASTERCARD kuralları çerçevesinde Bankalararası Kart Merkezinin (BKM) aldığı karara göre 1 Ekim 2001 tarihinden itibaren Mail Order ve Elektronik Ticaret islemleri yapan tüm firmalar için kart sahibinden CVV (güvenlik kodu) numarası alınması zorunlu hale getirilmiştir. Bu yöntem hem sizi hem de bankaları oluşabilecek risklerden korumak amacını taşımaktadır. CVV Güvenlik kodu, kredi kartının arka yüzündeki imza panelinde yer alan, kart numarasının en sağ tarafındaki üç haneli numaradır. Kartın fiziki olarak bulunmadığı ortamlarda işlem yapılıyorsa güvenlik kodu kullanılmalıdır. Bu sebeple, ödemeleriniz sırasında sizden kredi kartı numaranızla birlikte üç haneli CVV numaranız da istenecektir. Güvenlik kodu numarası uygulaması ile, ulusal ve uluslararası kart kabul kurallarının gereksinimlerini tam olarak karşılanmakta, ve riskinizin minimize edilmesi amaçlanmaktadır.

SİTEMİZDE KULLANACAĞINIZ KREDİ KARTI BİLGİLERİNİZ HİÇBİR ŞEKİLDE SAKLANMAMAKTADIR.

Hizmet ve Teslimat
Sitemizden yapacağınız ödemelerde, makbuz/voucher vb. belgeleriniz ödemenizi takiben email yolu ile tarafınıza gönderilmektedir.

İptal ve Değişiklik
Ödemelerinizde iptal ve değişiklik işlemi, Gönlüferah Otelleri Müşteri Hizmetleri ile iletişim kurularak gerçekleştirilmektedir. (Gönlüferah Otelleri iptal politikasında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.)
Konaklama Rezervasyonlarınızda, giriş tarihinizden 1 gün öncesine kadar iptal işlemi yapılabilmektedir. Giriş tarihinde herhangibir iptal/değişiklik yad iade işlemi yapılmamaktadır.

Aşağıdaki durumlarda bizi bilgilendirebilirsiniz:
İleride sizinle bağlantıya geçmemizi istemiyorsanız, sizin hakkınızda sahip olduğumuz kişisel bilgilerin bir kopyasını almak isterseniz, kayıtlarımızdaki kişisel bilgilerinizi düzeltmemizi, güncellememizi veya silmemizi isterseniz, kişisel bilgilerinizin hatalı kullanımını bildirmek isterseniz talebinizi işleyebilmemize yardımcı olmak için, lütfen tam adınızı ve konuya dair ayrıntıları bildirin. Zaman zaman, güncellenmiş versiyonlar yükleyerek bu Gizlilik Politikası’nı değiştirebiliriz. Değiştirilen herhangi bir materyal için size tatmin edici bildirimlerde bulunacağız. Kişisel bilgilerinizi nasıl kullandığımıza dair bilgilerinizi canlı tutmak için web sitemizi sık sık ziyaret etmenizi öneririz.

Bu Gizlilik Politikası’na ek olarak, Gönlüferah Otelleri sitelerinde ek gizlilik koşulları veya politikaları tarafından yönetilen belirli kampanya veya tanıtımlar olabilir. Böyle bir kampanya veya tanıtıma katılmanız halinde bu ek koşul veya politikalara uymanız isteneceğinden, bunları katılımdan önce okumanızı öneririz. Diğer ek gizlilik koşul veya politikaları, sitemizde belirgin bir şekilde duyurulacaktır.